Bursa İmplant-Neta Klinik

Bursa İmplant-Neta Klinik

Kimler İmplant Tedavisini Düşünebilir?
Ağız hijyeni iyi olan ve küçük cerrahi işlemlere tabi tutulması kısıtlanmayan tüm sağlıklı hastalar, diş implantı ve eksik dişlerin değiştirilmesi için en doğru adaylardır. Yaşadığınız bölgede yer alan diş hekimleri eksik ve sorunlu dişlerinizi inceleyerek, dişinizin implant için yeterli diş eti kalınlığına sahip olup olmadığı konusunda bilgi verecektir. Bu kararı verebilmek için hekiminiz, muayene sonrasında komşu dişleri inceleyerek bu konuda doğru kararı verebilir.
Bursa’da hizmet veren diş klinikleri, implant tedavileri konusunda en son teknolojik imkanlara sahiptir. İmplant tedavisi sonrası tam bir iyileşme süreci için 6 hafta gibi bir süreye ihtiyaç vardır.

İmplant Tedavilerinin Maliyetleri
Bursa’da implant tedavisi sıkça tercih edilen bir tedavi şeklidir. Ayrıca implant tedavileri sadece kayıp diş durumlarında değil, olası kaza yada doğuştan gelen görünüm ve şekil bozukluklarını yok etmek ve daha estetik bir gülüş tasarımı elde etmek adına da kullanılır.
Bursa İmplant tedavilerinin fiyatlarına bakıldığında maliyetı belirleyen pek çok farklı kriter yer almaktadır. Pek çok klinikte implant uygulamalarının fiyat farklarının olmasının temel sebebi şudur;
Yaşadığınız şehirde diş hekiminizin yada kliniğin lokasyonu ve birlikte çalıştığı cerrahlar, genel masrafları karşılamak adına belirleyici rol oynar.
Yapılacak olan implant sayısı, toplam fiyatını etkileyen başka bir faktör olacaktır. Birden fazla implanta ihtiyacınız varsa maliyet elbette daha yüksek olacaktır ve diş hekiminiz diş köprüsü gibi daha uygun fiyatlı alternatif bir seçenek önerebilir.
Diş hekiminiz zirkonyum veya titanyum kullanılarak yapılan diş implantlarını tercih edebilir. En sık kullanılanlar titanyumdan yapılır. Bu malzemeler ve kaplama için seçilen malzemeler operasyonunuzun fiyatını doğrudan etkileyecektir.

Ayrıca diş hekiminizin implantı yerleştirmeden önce yapması gereken işlemler de işleminizin nihai maliyetini etkileyebilir.

No Comments

Post a Reply